یادی از آقای نریمان رضایی

یکی از مهاجرینی که همواره او را در خاطر داشته و هرگاه او را فراموش میکردم بگونه ای دوباره یادآوری میگردید آقای نریمان رضایی است.

خانه پدری ما در طغرالجرد در محله ای ایست که به درب قلعه (جنب استخر) معروف است اگر اشتباه نکنم در دهه 50 بود که ایشان نیز مستاجر یکی از طغرالجردی ها در همسایگی ما شدند که نام آن مرحوم نیز عباس احمدی (معروف به عباس محمد حسن) است که هم اکنون خود- همسر و دو نفر از فرزندانش نیز مرحوم شده اند.

این خانواده خانواده ایی بسیار نجیب , آرام و متین بوده که به پابدانا مهاجرت کرده بودندو اکثریت مهاجرین خصوصا در اوائل که خانه های سازمانی کم بود مهاجرین در بدو ورود در طغرالجرد ساکن میشدند.

- چند سال قبل آقای عادل را در جایی دیدم آن روز ایشان گفتند که پزشکی خوانده و در دشتخاک مشغول است و گفتگو به یادآوری خاطرات گذشته رسید.

- و چند سال قبل نیز وقتی از خیابان ابوذر رد میشدم اذان مغرب بود رفتیم در مسجدی که صدای اذان از آن می آمد نماز بخوانیم که آن پیرمرد مومن نورانی را در آن مسجد پس از سال ها دیدم از خودشان و بچه هایشان پرسیدم  و گفت که محل سکونتشان در کرمان و در جنب همین مسجد است.

- و ایضا چند سال قبل با فردی هم کلام شدم و یک ساعتی صحبت کردیم و آخرش معلوم شد داماد آقای نریمان رضایی است آن وقت ایشان گفتند که فرماندار (یا بخشدار) شهداد هستند فکر کنم فامیلشان آقای مومنی بود.

پنجشنبه پیامکی  از آقای حمید سعیدی دریافت کردم که در آن خبر رسانی ار هفتم رحلت حاج آقا نریمان رضایی  کرده بودند. 

خداوند ایشان و همه اموات را مورد رحمت خویش قرار دهد و ما را دعا گو و خیر خواه همه احیا و اموات .

/ 2 نظر / 22 بازدید
خلیل تاش

خدارحمتش کند پسر عموی اصل بابام بود

همولاتی

سلام کاش اشاره ای هم به وفات همشهریها میکردید حاج سیدهاشم وحاج عزت الله حق آنها کمتر از دیگران نیست