طغرالجرد

زادگاه ما

اولین گردهمایی پابدانایی ها(برنامه های این دو روزه - هماهنگی و دست اندر کاران)
ساعت ۸:٤٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٩ شهریور ۱۳٩۱   کلمات کلیدی: بگشتوئیه ،گرهمایی ،پابدانایی ها ،بخش طغرالجرد

1- در بگشتوئیه:

مطابق برنامه ریزی قبلی اولین محل ملاقات خیل از دوستانی که سالهاست یکدیگر را ندیده اند در بگشتوئیه در صبح روز پنجشنبه 23 شهریور بود.اینجا اوج شادی و خوشحالی از ملاقاتی دوباره پس از گذشته دو سه دهه ی از عمر بود.

آقای خلیل تاش گفتند که از اینجا عکس و فیلم تهیه کرده اند که در وبلاگ خوبشان به نمایش خواهند گذاشت.

2- در گلذار شهدای طغرالجرد:

پس از صرف ناهار در بگشتوئیه در عصر پنجشنبه دوستان مهمان در گلزار شهدای طغرالجرد اجتماع نمودند که بنده در این بخش از برنامه به اجتماع ایشان پیوستم و در مقدمه مطالبی نوشتم.

3- در کیانشهر

پس از آن به کیانشهر رفتیم , در باشگاه ,جلوی بازار, جلوی کپسولی که هم سالن گردهمایی در آنجا بود و هم دبیرستان پروین اعتصامی(محل صرف شام) واقعا در اینجا اوج شلوغی بود مثل اینکه توی همان سال ها هستیم.

در سالن گرد همایی فرماندار محترم آقای متقی صحبت و گفتند در این همایش ایشان نیز در کمال تعجب یکی از دوستان و هم رزمان سابق خود را دیده اند - و همچنین از استقبال خود بعنوان فرماندار شهر از سرمایه گذاری سرمایه گذاران گفتند که با توجه به شناختی که از مشار الیه وجود دارد و وسعت نظر و دید بازی که دارند فرصت خوبی برای ایجاد اشتغال , رونق گردشگری, و..... می باشد. - همچنین ایشان از برنامه های خود مبنی بر کوتاه کردن مسیر دسترسی شهرستان کوهبنان به زرند ,یزد و خراسان از طریق احداث جاده های میانبر اشاره داشتند.

در این سالن و در این عصر همگان بودند و آن اتحاد و همدلی بار دیگر به نمایش درآمد شیطان نفاق و اختلافات رجم شد.وحصارهای یخی جناحی و حذبی و .... در گرمای محبت , وهمدلی و صفا فرو ریخته وذوب گردید . و چقدر جالب بود کاش آن لذت ترجیح داده شود , و دعواهای بر سر پوستین تمام شود.

 نمایش وحدت و هماهنگی:

به غیر از میهمانان گرامی ،میزبانان نیز برحسب گفته دست اندرکاران همایش سنگ تمام گذاشتند که جای دارد آقای خلیل تاش برداشت خود را بنویسد.

 به استقبال عزیزان میهمان تقریبا همه آمده بودند افراد بومی و غیر بومی  و همه در یک چیز متفق القول بودند و آن خاطره انگیز بودن امروز است که انعکاسی است زندگی دهه های قبل.

فرماندار محترم آقای متقی , بخشدار بخش طغرالجرد آقای خونیکی و شهردار و مسئولین محترم انتظامی و همکارانشان و .... سنگ تمام برای برگزاری مراسمی آرام و بیادماندنی گذاشتند.

4- درکوهبنان

 پس از صرف شام میهمانان برای استراحت شبانه به کوهبنان رفتند و بقیه برنامه ها در آنجا ادامه یافت .

زحمات دست اندر کاران :

عصر جمعه هنگامی که عازم کرمان بودم یکبار دیگر در کیانشهر دوری زدم تا شاید دوست دیگری را ببینم. که فردی در جلوی بازار به چشمم آشنا آمد. دور فلکه بازار دوری زدم تواما یکدیگر را شناختیم- مهدی سمیعی بود . پس از احوال پرسی و پرسش های متداول براه افتادیم در مسیر تا زرند هم چند پابدانایی سابق را دیدیم چراغ دادیم و ایستادیم و بار دیگر حرف زدیم و خدا حافظی کردیم.

عصریک شنبه به مبایل آقای خلیل تاش که از وبلاگشان شماره اش را برداشتم زنگ زدم که تشکری کرده باشم . دیدم ایشان هنوز در پابداناست!! و مشغول جمع کردن عقبه و خاتمه گردهمایی است،بیشتر احساس قدر دانی از ایشان حس شد .

 اما با عنایت به بعد مسافت و مراجعات مکرر ایشان طی این مدت برای تمهیدات گردهمایی و منش ایشان در طول برنامه که   رفت و آمدن های بی مورد را که نشان دهد مسئول برگزاری گرد همایی می باشد را نداشتند و به هماهنگی و هدایت کلی کار پرداخته و بسنده کرده بودند،و در روز های پایانی نیز وقت برای خاتمه آن گذاشته بودند ، برایم جالب بود بنابراین در پارک شورا ملاقات و گپ و گفتی در باب همایش و قدر دانی از زحمات ایشان به سهم خود که هم میهمان تلقی میشدم و هم میزبان بعمل آمد.